- Chroń Rzym przed najeźdźcami!
U szczytu swej potęgi Cesarstwo Rzymskie składało się z terytoriów o łącznej powierzchni ponad pięciu milionów kilometrów kwadratowych. W jego granicach żyło ponad sto milionów ludzi, a na przestrzeni wieków jego uczeni doprowadzili do prawdziwych przełomów w dziedzinie inżynierii, architektury, nauki, sztuki i literatury. W V wieku Cesarstwo straciło stabilność i powoli chyliło się ku upadkowi, z którego miało się już nigdy nie podnieść...
Upadek Rzymu to gra kooperacyjna oparta na znanej mechanice. Uczestnicy jednoczą się, by wspólnie pokonać ważne zagrożenie - plemiona germańskie, które najeżdżają Cesarstwo Rzymskie. Wspólnie musicie doprowadzić do ich wyeliminowania lub zawarcia sojuszu, zanim intruzi rozprzestrzenią się po kraju lub opanują Rzym.
Na czym to polega?
- Każdy z graczy otrzymuje kartę postaci z unikalną zdolnością, dającą określony bonus podczas rozgrywki.
- Na stół wykładana jest mapa Cesarstwa Rzymskiego. Podczas gry w różnych jej obszarach będą się pojawiali barbarzyńcy - naszym zadaniem jest ich eliminowanie.
- Podczas swojej tury gracze mogą przemieszczać się po planszy, umacniać pozycje miast, rekrutować legionistów tam, gdzie występuje większe zagrożenie, a także zawierać sojusze z wrogimi plemionami.
- Naszym celem jest wyeliminowanie wszystkich pięciu plemion atakujących Rzym. Aby to osiągnąć musimy zawrzeć z danym najeźdźcą przymierze lub całkowicie usunąć jego przedstawicieli z planszy.
Dlaczego pokochasz tę grę?
- Choć oparty na mechanizmie znanym z Pandemii, Upadek Rzymu dostarcza zupełnie innych wrażeń. Wprowadzone modyfikacje zasad, spójny styl graficzny oraz dodatkowe elementy sprawiają, że gra ma niepowtarzalny klimat.
- Upadek Rzymu to gra w pełni kooperacyjna. Oznacza to, że gracze mają wspólny cel i współpracują, aby go osiągnąć, walcząc przeciwko mechanizmowi gry. Wygrać mogą wyłącznie wszyscy razem.
- Oprócz wariantu podstawowego, w instrukcji znajdziemy modyfikacje umożliwiające podniesienie poziomu trudności. Dzięki temu gra pozostaje wyzwaniem nawet po wielu rozegranych partiach.